Boks Lisansı

boks lisansı alacak sporcu adaylarımız öncelikle deneyimlerini artıracak profesyonel boks kulüplerine üye olarak boks eğitimi almaları lazım. Boks sporuna gönül veren ve bu sporu başarılarına katmak isteyen sporcu adaylarını ilk yapması gereken durumlardan biriside ilk adımı atmalarıdır. Bu atacakları ilk adım iyi bir boks kulübüne üyelikleri olacaktır. Bu aşamadan sonra alacakları eğitimlere göre yaklaşık iyi bir boksör olabilmek için 1 sene’ye aşkın eğitim alması şarttır. Deneyimlerini ve tecrübelerini eğitim boyunca yaptığı sporlar ile ve kursiyerler arasında yapılan müsabakalar ile geliştirebilir. Kendini hazır hisseden sporcumuz  lisan başvurusu için Türkiye Boks Federasyonu’na başvurusu yapılır.

Boks Lisansı Nasıl,Nereden Alınır?

Sporcu adaylarımızın resmi müsabakalara katılma hakkı tanımaktadır. Peki bu lisans için yaş, boy, kilo ölçüleri var mı dır. Türkiye Boks Federasyonu kurulunca belirtilen boks lisansı alabilmek için sporcularımızın 11 yaş ve 34 yaşları arasında olmaları gerekir. Boy ve kilo oranına göre müsabakalarda eşleşmeler olduğu için boks sporunda boy ve kilo engeli yoktur.Boks lisansları gençlik spor il müdürlüğü lisans sicil bölümlerinden alınır.

Boks lisansı alan sporcularımız bu spora gönül vererek alabileceği başarılar ile ülke genelinde ve hatta Avrupa ve Dünya müsabakalarına çıkarak bizlere temsil edebilir ve milli sporcumuz olma hakkına sahip olacaklardır.

Lisanslı Boksör Nasıl Olunur

İyi bir boks kulübünden alacağınız özel dersler ile sizlerde artık lisanslı bir boksör olabilirsiniz. Boks sporuna başlayan bireylerin Türkiye Boks Federasyonu boks lisansı niteliklerine uymanız halinde sizlerde lisanslı bir boksör olabilirsiniz. Lisansı olan boksörlerimiz ülke ve dünya genelinde resmi müsabakalara katılma hakkı kazanmaktadır.

Boks Kursuna Kimler Katılabilir

Boks sporu hemen hemen herkesin keyif alacağı sporlardan birisidir. Görünüş olarak iki kişinin bir birleri arasında üstünlük sağlamaya çalışacağı bir spor olsa da belirli kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. Spor amaçlı da yapılan boks sporuna sadece lisans için değil fit bir vücut ve sağlık yaşam içinde katılım sağlayan bireylerimiz de bulunmaktadır.12 yaşını tamamlayan, sportif müsabakalarda başarılarını sergilemek isteyen boksörleri kapsamlı bir eğitim sürecine tabi tutan kurslar vücut formunuzu korumanız da yardımcı olmaktadır. Uzman kadrosu ile eğitim veren Demirkol boks kulübü kick boks, Yakın Savunma ve Boks Eğitimleri ile sizleri aile ve arkadaşlık ortamı kurabileceğiniz spor kulübüne bekliyor.