Boks Lisansı Nasıl Nereden Alınır

lisans çıkaracak kişinin boks kulüplerine üye olarak boks eğitimi almaları lazım. Boks sporuna gönül veren ve bu sporu başarılarına katmak isteyen sporcu adaylarını ilk yapması gereken durumlardan biriside ilk adımı atmalarıdır. Bu atacakları ilk adım iyi bir boks kulübüne üyelikleri olacaktır. Bu aşamadan sonra alacakları eğitimlere göre lisansa herhangi bir ücret ödemeden külüp yada ferdi lisans çıkartabilirler .

Boks Lisansı Nasıl,Nereden Alınır?

lisans Sporcuların resmi müsabakalara katılmaları için zorunlu olan bir belgedir. Peki bu lisans için yaş, boy, kilo ölçüleri var mı dır. Türkiye Boks Federasyonu kurulunca belirtilen boks lisansı alabilmek için sporcularımızın 11 yaş  ve üstü olmaları yeterlidir.  müsabakalar yaş ve kilo aralıklarına göre organize edildiği için boks sporunda boy ve kilo engeli yoktur.Boks lisansları gençlik spor il müdürlüğü lisans sicil bölümlerinden alınır.

Boks lisansı alan sporcularımız bu spora gönül vererek alabileceği başarılar ile ülke genelinde ve hatta Avrupa ve Dünya müsabakalarına çıkarak bizlere temsil edebilir ve milli sporcumuz olma hakkına sahip olacaklardır.

Lisanslı Boksör Nasıl Olunur

İyi bir boks kulübünden alacağınız  dersler ile sizlerde artık lisanslı bir boksör olabilirsiniz. Boks sporuna başlayan bireylerin Türkiye Boks Federasyonu boks lisansı niteliklerine uymanız halinde sizlerde lisanslı bir boksör olabilirsiniz.

Boks Kursuna Kimler Yapabilir

Boks sporu  herkesin keyif alacağı sporlardan birisidir. boks sporu yapmak için yaş ve cinsiyet ayrımı yoktur her yaş ta boks antrenmanı yapılabilir boks sporu antrenman içeriği zengin olduğu için vücudumuzun bir çok kasını çalıştırdığı için hem çok hızlı kilo verebilir ve fit bir vücuda sahip olunabilir  boks sporunun  vücut sıkılaştırmasına örnek verecek olursak mankenler son zamanlarda boks yaparak formda kalıyor