Boks İle Zayıflama

Boks ile zayıflama düzgün ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen bay yada bayanların keyif alacakları spor dallarından biriside boks sporudur. Boks denince akla gelen sadece sporcuların ring’de bir birlerine karşı vuruşları olmamalıdır.

Boks İle Zayıflama

Boks ile zayıflama, boks sporunu öğrenmek isteyen bireylerin ilk aldığı eğitimlerden biriside vücudun esnek olmasıdır. Bütün eklemlerinin açılması için gerekli idman eğitimi diğer sporlara göre boksta çok farklıdır bu spor ile çok çabuk kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda vücudunuz eşit bir şekilde kalori kaybı yaşamış olurlar.Boks, birçok kardiyovasküler egzersizi içerisinde barındıran son derece sağlıklı bir spor dalıdır. Bu anlamda dünya üzerinde yapılan en sağlıklı spor dallarından bir tanesidir. Boksörler bu besin ve kalori matematiğini oldukça iyi bilmektedir. Her boksör kendi kategorisindeki sıklet ile yarışır ve bu anlamda kilo kontrolü oldukça önemlidir.Boks ile zayıflama dengeli ve düzenli beslenme ile gerçekleşen ve yüksek kalori harcamanızı sağlayan egzersizlerden birisidir.

Boks Torbası İle Zayıflama

Boks torbası nasıl zayıflatır ? boks torbası karşısında idman yapan sporcumuz esnek ve kıvrak hareketleri ile yani bizim tabirimiz ile dans ederek vuruş yapmaları ayaktan vücudun tamamına denk gelecek şekilde kalori kaybı sağladır. Bu sayede sporcularımızın hem vücudu esnek ve kıvrak hal alır aynı zamanda dengeli duruş ve vuruşlara sahip olur.Form tutmak için en iyi yöntemlerden olan boks salonlarında bu eylemi gerçekleştirmek her zaman daha avantajlıdır. Boksörler teknik müsabakalarda karşılarına çıkan rakipleri aynı değer ve ölçülerde olmaktadır. Bunun için hiç bir zaman sporcunun kilolu ve ağır olması bir sporcu açısından iyi olmaz.

Boksta İp Atlayarak Zayıflama

Bokta ip atlayarak zayıflama yöntemleri nelerdir? iyi bir boksör hemen hemen her gün keyif alarak ip atlar. Günde yapacağınız 5 ile 10 dakikalık ip atlama sizlerin dengeli bir spor yapmanız için yeterlidir. İp atlayan bir kişinin duruşları dik ve dengeli olur aynı zamanda ip atlayarak harcadığı kaloriyi emin olun hiç bir sporda yada fitness da harcayamaz. Kol ve bacak aynı zaman da karın ve göğüs kısımlarının  sürekli eşit bir şekilde hareket halinde olduğu sporlardan biriside ip atlamadır.